DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU MIŃSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 31.04-01.04.2022 roku w Zamieniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii klas VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Ania Kozicka kl. VIIIa,  Aleksandra Gajowniczek kl. VIIIb, Marta Światek kl. VIIIb, Wojtek Śledź kl. VIIa, Bartosz Gajowniczek kl. VIIIb, Kacper Kawka kl.VIIIa. Dziewczęta po zwycięstwie z SP 3MM (3:0) i przegranym meczu z uczennicami z Żakowa (0:3), zajęły 2 miejsce w grupie, bez możliwości awansu do półfinałów.
Chłopcy natomiast w fazie grupowej przegrali z SP 1 MM (1: 3) oraz bez większych problemów pokonali zespół z Dębego Wielkiego i SP 3 MM wygrywając oba mecze bez straty seta, co umożliwiło im wyjście z grupy i znalezienie się w finałowej czwórce. W pierwszym meczu finałowym chłopaki zmierzyli się z mocną drużyną z Żakowa, niestety przegrali ten pojedynek (0: 3). Mecz o 3 miejsce był wyrównany, mało brakowało, aby pokonać drużynę z SP 1 MM- 2: 3 (gdzie cztery punkty oznaczają cztery pojedyncze mecze do 2 wygranych setów i jeden mecz deblowy – również do 2 wygranych setów, a w przypadku remisu rozgrywano 3 rozstrzygający set.). Ostatecznie chłopaki zajęli 4 miejsce.