Młodzieżowa Rada Gminy Latowicz

______________________________________________________________________________

.

______________________________________________________________________________

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielgolesie zakończyło dwuletni projekt „Młodzi maja głos! Młodzieżowa Rada w Gminie Latowicz”, finansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W ramach zadania na terenie Gminy Latowicz powstała Młodzieżowa Rada skupiająca uczniów ze szkoły w Wielgolesie oraz Latowiczu. Młodzież aktywnie uczestniczyła przez okres dwóch lat w organizacji wydarzeń kulturalnych na terenie wsi Wielgolas i gminy Latowicz, podpowiadając członkom Koła, co mogłoby spodobać się dzieciom i młodzieży. Aktywnie brali udział w przygotowaniu scenariusza i atrakcji oraz wcielali się w konferansjerów czy aktorów. W ramach zadania „Młodzi maja głos! Młodzieżowa Rada w Gminie Latowicz” odbył się tez cykl szkoleń, w których uczestniczyli nauczyciele i opiekunowie samorządów uczniowskich oraz sama młodzież a w ostatnim etapie już tylko młodzieżowi radni. Szkolenia miały na celu przybliżenie roli młodych radnych w środowisku gminnym, ich obowiązki i prawa. Spotkania miały zachęcić uczniów do wstąpienia do młodzieżowej rady. Szkolenia prowadzone przez Fundacja Civis PolonusFundacja Kultura Na Okrągło skierowane do młodzieżowych radnych, którzy wyrazili chęć aktywnej działalności na rzecz szkolnej społeczności, miały na celu również wzajemne poznanie się młodzieży oraz integrację przyszłych radnych. #FunduszMłodzieżowy#MłodzieżowaRada#GminaLatowicz#aktywnimłodzi#szkolenia

.